Proteza estetyczna przedramienia

proteza estetyczna przedramienia

Proteza estetyczna przedramienia

Proteza estetyczna przedramienia ma za zadanie nie tylko maskować ubytek spowodowany amputacją ale również pomagać w prawidłowej postawie. Protezy przedramienia wykonuje się już od 10 miesiąca życia. Wspomagają prawidłowy rozwój małego kręgosłupa. 

Przyczyn amputacji jest wiele. Zwykle jest to rutyna, przez którą zapominamy o szczególnej ostrożności oraz sytuacje losowe do których nie jesteśmy się w stanie przygotować. W przypadku ubytku w okolicach przedramienia często jest to jednak wrodzona anomalia. 

Współpracujemy z protetykami, którzy na początek wykonują lej protezowy dopasowany do kikuta. przedramienia w protezie jest lustrzanym odbiciem równoległego przedramienia. 

Elastyczny materiał, z którego jest zrobiona pomaga nie tylko poprawić wygląd, ale również działa ochronnie na kikut. Biozgodny i nietoksyczny silikon medyczny jest delikatny dla skóry i nie powoduje uczuleń. 

Ile kosztuje proteza estetyczna przedramienia?

Proteza estetyczna przedramienia to koszt od 25000 zł. Dokładna cena wykonania protezy przedramienia zależy to od stopnia amputacji i trudności wykonania. 

Każdy pacjent może ubiegać się o dofinansowanie wykonania protezt estetycznej z programu Aktywny Samorząd.

Dbanie o kikut w protezie przedramienia

Z uwagi na fakt, iż skóra kikuta narażona jest na szkodliwy wpływ takich czynników jak: mechaniczne podrażnienie lub brak dostępu powietrza, kwestia codziennej pielęgnacji kikuta jest niezmiernie istotna. Kikut należy myć co najmniej raz dziennie, najlepiej ciepłą wodą z łagodnym środkiem myjącym (pozbawionym środków zapachowych).

Po starannym spłukaniu należy osuszyć miękkim ręcznikiem. W szczególnych przypadkach wskazane jest mycie kikuta kilka razy dziennie (np. u pacjentów z wrażliwą skórą, z występującą wzmożoną potliwością, w czasie upałów, przy pracy w wysokiej temperaturze, itp.).

W momencie wystąpienia zmian skórnych należy bezzwłocznie zasięgnąć porady lekarskiej. Nie podjęcie leczenia w odpowiednim czasie może doprowadzić do wystąpienia poważnych komplikacji i uniemożliwić użytkowanie protezy.


Jak należy dbać o protezę przedramienia?

Dbanie o protezę estetyczną przedramienia – kilka ważnych wskazówek praktycznych na codzień:

 1. Zdejmowanie protezy


  Protezę przedramienia należy zdejmować przynajmniej raz dziennie (najlepiej wieczorem, na noc), by umożliwić skórze oddychanie i regenerację.

 2. Usuwanie zabrudzeń


  Większość plam i zabrudzeń z powierzchni protezy należy usunąć za pomocą wody z mydłem. Wszelkie plamy należy usuwać natychmiast po ich zauważeniu. W celu usunięcia intensywnych zabrudzeń z powierzchni protezy zaleca się użycia alkoholu

 3. Malowanie poznokci

  Do malowania paznokci można korzystać z każdego rodzaju lakieru z wyjątkiem lakierów hybrydowych. Malując powierzchnię paznokcia należy pozostawić małą przestrzeń wokół krawędzi paznokcia bez lakieru, dzięki czemu usunięcie lakieru z powierzchni paznokcia będzie łatwiejsze. Do zmywania lakieru można używać tylko zmywaczy bez zawartości
  acetonu.

 4. Maskowanie łączenia protezy

  W celu zamaskowania łączeń/brzegów protezy można stosować pierścionki, zegarki lub inne ozdoby. Powinny być one jednak założone dopiero po nałożeniu protezy.

 5. Najcześtsze zabrudzenia

  Najczęstszymi przyczynami zabrudzeń powierzchni protezy są: tytoń, niskiej jakości skóry i tkaniny (odbarwiające), farbowanie ubrania (szczególnie w początkowej fazie użytkowania), druk gazetowy (farba drukarska), tusz długopisowy. Rękawiczki nakładane na protezę winny mieć podszewkę lub być wykonane ze skóry w jasnych kolorach. Ponadto należy unikać kontaktu z odzieżą wykonaną z jeansu.

 6. Przechowywanie protezy

  Protezę należy przechowywać w bezpiecznym i suchym miejscu tzn. poza zasięgiem dzieci i zwierząt, z dala od bezpośredniego promieniowania słonecznego i innego promieniowania cieplnego (np. grzejniki).

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.

Akceptuję